eToro skúsenosti: Veľká recenzia 2021

etoro skúsenosti

Láka ťa svet investícií a obchodovania na burze? Potom k tomu potrebuješ prehľadnú a ľahko ovládateľnú platformu. Víťazom v tejto kategórií by mohlo byť kľudne aj Etoro, ktoré v tomto smere vychádza desiatkám miliónov užívateľov v ústrety. Výborným benefitom pre začiatočníkov, ale aj pokročilých traderov je prehľadne spracovaná funkcia copy tradingu, ktorá ti umožní sa rýchlo a jednoducho napojiť na preferovaného tradera a kopírovať jeho obchody. Na jednom mieste nájdeš viac ako 2,300 obchodných nástrojov od cenných papierov, menových párov, CFD kontraktov, komodít, indexov a nechýbajú ani kryptomeny.

zdroj: eToro.com

Obsah článku: 

 • Základné údaje o brokerovi
 • Kľúčové informácie
 • Bezpečnosť platformy
 • Typy účtov
 • Ponuka investičných nástrojov
 • Poplatky
 • eToro skúsenosti
 • Analytické nástroje
 • Vzdelávanie
 • Mobilné obchodovanie
 • Výhody a nevýhody
 • Zhrnutie

eToro: základné údaje

Kľúčové informácie

 • eToro bolo založené v roku 2007. Platforma je regulovaná v dvoch jurisdikciách úrovne 1 a jednej jurisdikcii úrovne 2. To z nej robí bezpečného brokera (s nízkym rizikom) na obchodovanie. 
 • eToro ponúka užívateľsky príjemnú webovú platformu a mobilnú aplikáciu, ktorá je skvelá pre začiatočníkov, ako ja pokročilých traderov. Je to vynikajúca platforma aj pre copy trading.
 • Aj keď platforma znižovala nedávno spready a zaviedla nulové poplatky na obchodovanie s akciami, stále zhltne o trochu vyššie poplatky pri obchodovaní menových párov a CFD kontraktov v porovnaní s väčšinou konkurencie. 
 • Nesmie chýbať ani poučenie, že 68% maloobchodných účtov príde pri obchodovaní na platforme eToro o peniaze.

Vo všeobecnom hodnotení môžeš vidieť, že platforme sa slušne darí na všetkých frontoch. Celkový počet 4 hviezdičiek z piatich predurčuje e-Toro k ideálnej voľbe tradera.

Bezpečnosť platformy

Skóre dôvery je 92 bodov z 99. To je výborný výsledok a preto môžeme eToro z hľadiska bezpečnosti považovať za nízkorizikové. eToro je autorizovaný dvoma regulátormi úrovne 1 ASIC a FCA (vysoká dôveryhodnosť), jedným regulátorom úrovne 2 CySEC (priemerná dôveryhodnosť). Viac o tom, ako je kalkulovaná dôveryhodnosť platforiem, sa dozvieš tu.

eToro Europe a eToro UK vykonávajú svoje činnosti v súlade so smernicami o trhoch s finančnými nástrojmi (MiFID).

Typy účtov

Na začiatok je dobré si otvoriť demo účet. Virtuálny kapitál poslúži na zoznámenia sa s platformou a jej fungovaním. Medzi demo účtom a reálnym účtom je rozdiel iba v tom, že na jednom obchoduješ s virtuálnymi peniazmi a na druhom s reálnymi. Platnosť demo účtu je neobmedzená.

Ponuka investičných nástrojov

eToro ponúka viac ako 3,000 obchodovateľných nástrojov. Nižšie môžeš vidieť sumár rôznych investičných kategórií, ktoré nájdeš dospupné na platforme. eToro sa skutočne snaži spríjemniť zažitok z obchodovania až nad rámec. Poskytuje napríklad možnosť vybrať si medzi CFD kontraktom a podkladovým aktívom priamo v okne obchodovaného inštrumentu. Pre mnohých obchodníkov to môže by veľmi užitočná pomôcka.

Aj pri obchodovaní s kryptomenami máš na výber medzi CFD kontraktami, alebo podkladovými aktívami (napríklad nákup bitcoinu).
Poznámka: Crypto CFD nie sú dostupné pre maloobchodníkov od žiadneho britského brokera a ani pre obyvateľov Spojeného kráľovstva. Okrem toho obchodovanie s kryptomenami na eToro nie je dostupné v Rusku, Holandsku a Francúzsku (vrátane francúzskych území).

Poplatky

eToro je známy ako market-maker broker. Market Maker (MM) je broker, ktorý je tvorcom trhu. Tak sa nazýva preto, lebo investorovu obchodnú pozíciu neposúva priamo na finančný trh, ale protistranu mu tvorí on sám. Tu platí, že pokiaľ investor na obchodnej pozícii zarába, protistrana (v tomto prípade Market Maker) musí prerábať. Inak povedané zisky obchodníka tvoria Market Makerovi stratu.

Broker uvádza typické variabilné rozpätie okolo jeden pip na najznámejší menový pár EUR/USD. Je to o málinko viac, ako je priemer. Pri výbere brokera si však obchodníci nevyberajú eToro kvôli poplatkom na spreadoch, ale skôr pre jeho možnosti platformy a jednoduché užívateľské prostredie.

Pri obchodovaní s kryptomenami má eToro poplatky nastavené blízko priemeru v odvetví. Napríklad pri nákupe alebo predaji bitcoinov je to 0,75%, zatiaľ čo konverzný poplatok na fiat menu ťa bude stáť 5%. Prevod z kryptomeny na kryptomenu stojí 0,1%.

Okrem obchodovania s akciami CFD, ponúka eToro aj nulový poplatok za obchodovanie s americkými akciami (nie je k dispozícii americkým investorom) a podporuje aj obchodovanie zlomkových akcií.
Viac o poplatkoch konkrétnych aktív sa dozvieš tu. Platforma vychádza užívateľom v ústrety aj v iných typoch poplatkov.

eToro ponúka aj členstvo vo VIP klube s piatimi úrovňami levelov od Silver účtu po Diamond. VIP členstvo je určené pre obchodníkov s kapitálom v rozmedzí od 5,000- 250,000 dolárov. V závislosti od hodnoty účtu sa líšia aj výhody ako napríklad zľava na poplatkoch pri výbere, vkladoch, prístup k súkromným signálom, alebo exkluzívnym aktívam.

Investor program

Okrem VIP klubu môžeš využiť Popular investor program, korý ponúka 4 úrovne, od kadeta až po elitu. Podľa dosiahnutej úrovne sa pohybujú aj výhody. Program je pre obchodníkov, ktorí umožnujú iným kopírovať ich stratégie.

Cadet– základná úroveň

Rising star– fixná mesačná odmena do 500 eur

Champion– fixná mesačná odmena do 1,000 eur

Elite– fixná mesačná odmena nad 1,000 eur plus 2% z ročného objemu spravovaných peňazí

eToro skúsenosti

Jednoduchosť použitia

Hlavnou devízou platformy eToro je rýchlosť a jednoduchosť vykonávania operácií ako napríklad priame zadávanie obchodov, vytváranie zoznamov sledovaných položiek, alebo pridávanie nástrojov vyhľadávaním dostupných trhov. Toto kvalitné rozhranie pomohlo spoločnosti eToro sa v roku 2021 zaradiť medzi najlepšie platofrmy vo svojej triede v kategórii “Jednoduchosť použitia.” 

Copy trading portfólia

Jedným z inovatívnych nástrojov je copy trading, ktorý eToro poskytuje svojim užívateľom. Obchodníci sú zoradení v prehľadnom zozname a ty si môžeš vybrať, ktorý sa ti najviac pozdáva. eToro ti poskytne možnosť vytvorenia copy portfólia, ktoré si môžeš vyskladať z viacerých preferovaných traderov. V rámci diverzifikácie je to určite skvelá možnosť.

Môže sa to zdať jednoduché, ale samotný výber dlhodobo ziskového tradera nie je taký easy. Ak ale pokukuješ po možnosti kopírovania, Copy Leaders ti pomôžu sa zorientovať a môžu sa stať tvojou vstupenkou do sveta dlhodobo úspešných obchodov.

Kryptomenové nástroje

Platforma podporuje 94 kryptomenových párov. Pre hodlerov, ktorí chcú svoje kryptomeny iba držať je k dispozícií aplikácia eToro Mobile wallet. Peňaženka funguje ako úschovňa kryptomien a je takmer identická s forexovou aplikáciou. Ďalším lákadlom pre obchodníkov je možnosť kopírovania krypto stratégií, ktoré poskytujú iní obchodníci.

Manuálny copy trading

Všetci obchodníci na eToro obchodujú manuálne. Plne automatizované obchodné systémy, aké podporuje napríklad Meta Trader nie sú povolené. Preto, keď skopíruješ iného obchodníka na eToro, môžeš si byť istý, že každý obchod zadáva manuálne. Toto je jeden z rozdielov medzi eTorom a konkurenciou, ktorá ponúka aj kopírovanie obchodníkov, za ktorých obchodujú automatické obchodné systémy.

zdroj: eToro.com

Analytické nástroje

K dispozícii je štandardný ekonomický kalendár, report príjmov, titulky správ, denné série analýz trhu a podcasty. Nie všetky z týchto funkcií sú však priamo integrované do platformy eToro. 

Za zmienku stojí, že eToro začleňuje fundamentálnu analýzu do svojej platformy na obchodovanie s akciami. V tejto kategórií však zaostáva za lídrami ako Saxo bank alebo Interactive Brokers. Kategória analýz trhu neobsahuje až toľko článkov priamo od in-house analytikov. 

Pokiaľ ide o sentiment, ten nie je zobrazovaný na základe všetkých používateľov, ale na výpočet sa používajú údaje z obchodov od najlepších traderov. Je to o krok vyššie oproti nástrojom, ktoré poskytujú iní brokeri. Tento spôsob zobrazovania sentimentu je porovnateľný s tým, čo poskytuje napríklad CMC Markets. 

eToro disponuje aj informačným kanálom, ktorý sa zobrazuje v štýle Twitteru. Obsah vytvárajú obchodníci, ktorí tu diskutujú na rôzne témy. Kvalita obsahu je rôzna podľa toho, kto ho pridáva.  

Vzdelávanie

eToro ponúka na svojej stránke týždenné webináre a úctyhodný rozsah vzdelávacieho obsahu. Ten zahŕňa aj materiály z iných kategórií, ako sú prieskumy a oznámenia spoločnosti. Jednou kritickou nevýhodou je filtrovanie a prehliadanie, aby si našiel to, čo naozaj hľadáš. V tomto smere sú lidri ako Saxo bank alebo Interactive brokers opäť lepší. 

Pod odkazom „Vzdelávanie“ nájdeš na kryptoblogu iba pár článkov. Hlavná stránka eToro obsahuje video tutoriály a „Obchodnú školu”. 

Integrovaný vzdelávací obsah posunulo eToro o krok ďalej, nad rámec štandardného vysvetľujúceho textu. Ten nájdeš vedľa každého symbolu, ktorý platforma ponúka. Napríklad namiesto špecifikácií daného nástroja, eToro poskytuje ďalšie informácie pre začiatočníkov, aby sa dozvedeli o obchodných inštrumentoch ešte viac, vrátane dôvodov, ktoré treba zvážiť pred začatím obchodovania. 

„Obchodná škola“ od eToro obsahuje niekoľko videí, ktoré patria do kategórie základné. Broker má na svojom YouTube kanáli veľký počet videí vrátane siedmich archivovaných webinárov a obsahu, ktorý sa zaoberá tématikou kryptomien a návodmi ako sa orientovať na platforme.

zdroj: youtube.com

Mobilné obchodovanie

eToro odviedlo so svojimi mobilnými aplikáciami vynikajúcu prácu. Po spustení mobilnej aplikácie na Androide si platforma zachováva vzhľad a dojem z webovej verzie, vrátane možnosti prepínania medzi tmavou a svetlou témou. Funkcie, ako je synchronizácia zoznamov sledovaných, pomáhajú zjednotiť platformu naprieč zariadeniami. 

Grafy sú na mobile responzívne a vizuálne sa úzko zhodujú s webovou platformou. Zásadným rozdielom je 5 prítomných indikátorov v porovnaní s webovou verziou, kde ich je k dispozácií až 67. Nástroje na kreslenie v aplikácii úplne chýbaju, čo môže byť pre niektorých traderov nevyhovujúce. Ale inak sú grafy v mobilnej aplikácii pekne integrované, fungujú dobre a to aj napriek absencií niektorých nástrojov v porovnaní s webovou verziou

Druhou samostatnou aplikáciou je peňaženka eToro, kde môžu používatelia držať svoje kryptomeny. Peňaženka sa vzhľadom veľmi podobá na prvú aplikáciu, vrátane podpory copy tradingu.

etoro skúsenosti
zdroj: stockspot.com.au

Výhody a nevýhody

Žiadna obchodná platforma nebude nikdy dokonalá a každý investor by sa mal rozhodovať na základe jeho preferencií. Tu sme zhrnuli ešte niekoľko výhod a nevýhod súvisiacich s eToro.

Zhrnutie

eToro ponúka jednoduché, prehľadné a užívateľsky príjemné prostredie. Je to skvelá obchodná platforma pre retailových traderov, ktorí chcú zároveň využiť silu copy tradingu. Rovnako sa tu uplatnia skúsení obchodníci, ktorí radi zdieľajú svoje know-how s inými obchodníkmi za odmenu. Zaujimavosťou je produkt Copy Portfolios, ktoré ti umožní kopírovať portfólio viacerých obchodníkov. Je to ako vložiť peniaze do fondu, ktoré sa skladá z viacerých obchodníkov. Služby eTora využíva globálne viac ako 10 miliónov užívateľov.

Disclaimer: Naša recenzia zahrňuje partnerský link. Ak rozmýšľate nad obchodovaním v eToro a zaregistrujete sa cez link v článku, môžete tým prispieť na chod a skvalitňovanie služieb v našej redakcií bez toho, aby Vás to niečo stálo. Ďakujeme

Peter Mjartan

S finančnými trhmi som sa zoznámil tesne pred začatím svetovej krízy v roku 2007. Moja prvá skúsenosť s investovaním bola zároveň lekciou, ako žiť roky v strate. Po tejto skúsenosti som začal hľadať riešenia ako sa dá budovať majetok efektívnejšie, stabilnejšie a nebyť odkázaný iba na rast trhov a ideálne ekonomické podmienky. Preto ma zlákala aj cesta tradingu a venujem sa mu dodnes. Primárne sa zaujímam o nástroje aktívnej správy majetku, ktoré sú podmienené dobrou diverzifikáciou.

Ďalšie články

Sledujte nás na Facebooku

bitcoin Bitcoin
$63,381.00
ethereum Ethereum
$4,223.53
binancecoin Binance Coin
$487.47
tether Tether
$1.000
cardano Cardano
$2.17
solana Solana
$212.54
ripple XRP
$1.10
polkadot Polkadot
$44.67
litecoin Litecoin
$195.84
filecoin Filecoin
$64.32