Tesla za Bitcoin? Musk poriadne zamával s jeho cenou

Elon Musk už dlhodobo naznačoval svoje sympatie smerom k Bitcoinu. Masívny rast pred pár dňami naštartoval jeho status na sociálnej sieti s hashtagom Bitcoin. Aby toho nebolo málo, aktuálne vyšlo najavo, že Tesla investovala do najznámejšej kryptomeny 1,5 miliardy dolárov. Musk tým potešil všetkých investorov. A hneď niekoľkokrát.

20 % zhodnotenia za pár hodín

Len čo sa zo šepkania na burze o Muskovom nákupe Bitcoinu stala známa vec, kryptomena na to reagovala masívnym posilnením. Je na to niekoľko dôvodov. Prvým, tým menším je, že prílev 1,5 miliardy kapitálu už dokáž rozvíriť cenové hladiny.

Zásadnejší vplyv je, že Elon Musk má hlas vizionára a keď sa rozhodne niekam investovať, jeho peniaze dokážu pritiahnuť záujem investorov ako osy kocka cukru. Okamžité dvojciferné zhodnotenie. Ide však o celkovú sumu, ktorú Tesla investovala. To znamená, že nákup nebol jednorazový a neodohral sa v deň nárastu ceny. Tesla teda mohla kupovať Bitcoin práve v období keď boli ceny omnoho priaznivejšie.

Vývoj ceny Bitcoinu:
Bitcoin
Zdroj: Coinbase

Tesla neohlásila len nákup, ale aj budúcnosť

Automobilka Tesla síce povedala, že investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov, ale zároveň oznámila ešte niečo dôležitejšie. V blízkej budúcnosti chce ponúknuť zákazníkom možnosť platiť za elektromobily a ďalšie výrobky prostredníctvom tejto digitálnej meny.

Práve to ženie Bitcoin dopredu omnoho viac, ako len prílev peňazí. Pretože Musk sa otvorene prihlásil k tomu, že s Bitcoinom počíta ako s relevantnou menou a chce ju používať aj na predaj svojich produktov. Vďaka tomu posilňuje celá značka Bitcoin. Čím viac veľkých hráčov sa k nej prihlási, tým bude jej použitie rozšírenejšie a cena porastie.

Ak by začal Bitcoin akceptovať napríklad McDonald’s, to by pravdepodobne ceny vystrelilo do skutočne gigantického zhodnotenia. V takom prípade by už možno všetci oddaní fanúšikovia kryptomien prekonali očakávanú hranicu 100 000 dolárov za Bitcoin. Takéto udalosti sú zatiaľ vo hviezdach. Ale ani kúpiť si Teslu za Bitcoiny tiež nie je zlé.

Redakcia Invest Portal

Investportal je spravodajský web zameraný na ekonomické správy, alternatívne investície a zaujímavosti z finančného sveta. Chceme pomáhať ľuďom, ktorí si uvedomujú, že na zabezpečenie svojej finančnej budúcnosti sa oplatí vynaložiť aspoň minimum času a úsilia.

Ďalšie články

Sledujte nás na Facebooku

bitcoin Bitcoin
$63,381.00
ethereum Ethereum
$4,223.53
binancecoin Binance Coin
$487.47
tether Tether
$1.000
cardano Cardano
$2.17
solana Solana
$212.54
ripple XRP
$1.10
polkadot Polkadot
$44.67
litecoin Litecoin
$195.84
filecoin Filecoin
$64.32